Украина Украинская армия прячет технику в лесу (фото)

2014-03-25 11:15 4271

ЗМІ отримали інформацію про це від військового фахівця, який просив не називати свого прізвища. Ми подаємо її, бо вважаємо цю інформацію актуальною.

На Рівненщині є дві бази — Центральна артилерійська база озброєння, що в Оржеві, та Артилерійська база озброєння у Сарнах. Лише в ЦАБО нині є майже 4000 одиниць озброєння і військової техніки.

 

Якщо усі ці "залізяки" різних категорій перебрати, то можна озброїти ще одні Сухопутні війська. А таких баз, складів і арсеналів на території нашої держави щонайменше понад десяток.

 

Військові з ОК "Північ" вважають, що керівництву війська варто було б спершу використати усі свої резерви, які з легкої руки попередніх міністрів розбазарювалися, а гроші витрачалися далеко не на модернізацію війська.

 

З грудня по лютий на Центральній артилерійській базі озброєння під керівництвом командувача ракетних військ і артилерії Командування Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-майора Андрія Колєннікова працювала робоча група Міноборони з питань так званої «паспортизації». З центрального апарату міністерства, Генштабу та командування Сухопутних військ було направлено групу фахівців для інвентаризації та визначення реального стану озброєння і військової техніки. Це «добро» там накопичувалося з часів сформування Збройних Сил України, а після кожного етапу реформування армії, а фактично — розформування бойових військових частин, до бази йшли ешелони з бойовими машинами, автомобілями, гарматами. Щось вже дійсно непридатне до використання, а дещо взагалі «нульове».

 

 

 — За рішенням міністра оборони України Павла Лебедєва у військовій частини А4559 с.Оржів, яка базується на Рівненщині, працювала комісія Міністерства оборони України. Її мета — проведення паспортизації військової частини, — повідомив 29 січня 2014 року газеті "РВ" Анатолій Прошин, начальник прес-центру управління оперативного командування "Північ". — За результатами роботи комісії підготовлені пропозиції міністру оборони України, щодо подальшого використання (реалізації, розбирання на вузли та агрегати, утилізації як металобрухт) озброєння та військової техніки, що передана до центру обліку надлишкового майна Збройних Сил України. Рішення міністром оборони України, за результатами роботи комісії, буде найблищим часом прийняте. Інформація за результатами прийнятого рішення буде викладена на офіційному сайті Міністерства оборони України.

Спершу намагалися продати те, що зберігається на Рівненщині . Процес продажу налагоджений вже давно, але через низку посередників. Департамент надлишкового майна, Укробонпромсервіс і так далі. Але через усі ті посередництва ціна товару зростає в рази, що не дуже сприяє реалізаці. До прикладу, звичайний армійський кунг оцінюється в середньому у 1000 гривень, а Укроборонпромсервіс його продає вже 7000. Зрозуміло, що за тисячу швидше куплять, отож, група мала завдання розробити схему обходу посередників та налагодження продажу через Інтернет і з відкритих майданчиків.

 

Достеменно відомо, що офіційно для оцінки кожної одиниці техніки ставилося завдання визначити або залишити її для потреб Збройних сил, або реалізувати на зовнішньому і внутрішньому ринках, або здати на металобрухт. Але, посилаючись на побажання тодішнього міністра оборони Павла Лебедєва, оцінювачі обмежилися лише двома позиціями — продати чи здати на чормет.

 

На противагу, фахівці-члени групи, які до призначення в управління і командування проходили службу у бойових військових частинах, категорично заявляли про термінову передачі техніки у війська, а це грудень-лютий. Багато автотехніки і броньованих машин — другої або третьої категорії, є й такі, що навіть обкатку, як то кажуть, не встигли пройти. А решта — придатні на запчастини, яких так сьогодні катма у військах. Є все, від нової резини (хоча військові частини використовують техніку з «лисими» шинами, або купують за свої кошти), до двигунів в ідеальному стані. Отож, усім цим можна або переобладнами військові частини, або забезпечити ремонт.

 — У нас налагоджено ремонт озброєння і військової техніки, а також пошиття тентів, чохлів, елементів для салонів автомобілів і бронемашин тощо, — розповів командир ЦАБО полковник Вадим Рудніцкий в лютому під час екскурсії у військову частину журналістів та огляду перебігу ремонту танку Т-34.

 

У Рівному відомий в нашому краї меценат, після того як пожертвував власні кошти, через соціальні мережі запрошує усіх небайдужих долучитися до цієї справи, бо рівненські військові частини мають

нагальну потребу в: ремкомплект для автомобілів УРАЛ-4320, КАМАЗ-4320/5320, ЗІЛ-131, ГАЗ-66, гумово-технічних виробах (гальмівні системи, системи живлення двигуна, фільтри тонкої та грубої очистки палива), тентах для УРАЛ-4320, дисках щеплення для КамАЗів, кабелях КРШС 4х6.

А все це, включаючи виготовлення тентів, може забезпечити та база, що знаходиться всього в тридцяти кілометрах від Рівного.

Ичточник: rivnepost.rv.ua

Еще новости в разделе "Украина"

Новости партнеров

Мы в телеграм