Детали 10 березня на сцені Національної оперети відбудеться легендарна рок-опера «Біла ворона»

2020-02-25 16:30 3921

 

Жанна д'Арк, свята Жанна, Орлеанська діва ...

Ось вже понад п'ятсот років її вважають символом самовідданої хоробрості й справжньої християнської чесноти. Навряд чи знайдеться освічена людина, яка б ніколи не чула імені Жанни д'Арк ... та не була знайома з її недовгою, але славною біографією.

10 березня в Національній опереті України покажуть легендарну рок-оперу поета Юрія Рибчинського та композитора Геннадія Татарченко «Біла ворона». Нове, оригінальне, дуже яскраве й цікаве прочитання вже знайомого за поемою Юрія Рибчинського сюжету. Це бачення сьогодення крізь алегоричну призму мистецтва. Чесно та відверто.

В основі сюжету - історія життя Орлеанської Діви Жанни д'Арк, яка очолила боротьбу французького народу під час Столітньої війни.

Над створенням рок-опери працювали такі майстри, як Максим Голенко (режисер), Максим Булгаков (балетмейстер), Сергій Нестерук (диригент), Володимир Ковальчук (сценограф), Олена Левченко (художник по костюмах), Олександр Корш (аранжувальник) та ін.

Заклик до миру

- Рок-опера «Біла ворона» - це заклик до миру. Коли влада любить свій народ, у неї є перспективи й майбутнє. Адже народ - це голос розуму, - говорить генеральний директор-художній керівник Національної оперети України, н. а. України Богдан Струтинський. - Теми, порушені у постановці, актуальні й зараз. Це зрада, вибір, любов до народу й те, як держава вчиняє зі своїми героями.

Про наш час

За словами автора і драматурга Юрія Рибчинського, матриця, яка була створена в п'єсі «Біла ворона» в далекому 1989 році, співзвучна і теперішньому часу.

- Я вдячний Національній опереті за те, що вона взялася за цю непросту роботу, - каже Юрій Рибчинський.

А композитор Геннадій Татарченко додає, що щасливий почути свою музику у виконанні професійних артистів музичного театру такого рівня.

Динаміка в статиці

Для роботи над сценографічним рішенням вистави був запрошений радянський, український й одночасно канадський художник, живописець та педагог Володимир Ковальчук. За словами Володимира, головний принцип його роботи: «динаміка в статиці».

- Дуже радий, що ми залучили до роботи над «Білою вороною» Володимира Ковальчука. Він вніс неймовірно потужний рух в цей проект. Ми змогли на нього подивитися під іншим кутом. Для мене це було важливо, корисно і цікаво, - зауважує режисер-постановник Максим Голенко. - Багато що речі вдалися візуально. Дуже сильний сатирично соціальний пласт. Ми це зробили!

Народ як головний персонаж

- Це не дивертисмент. Балет тут повноцінний ключовий персонаж. Народ у всіх його іпостасях. Моїм першочерговим завданням було створення певного емоційного стану, конструювання непростого шляху від емоції до думки. Це така певна брехтівська форма, яку потрібно відчути і в цьому правильно існувати. І балет з цим блискуче впорався, - каже балетмейстер-постановник вистави Максим Булгаков.

 «Рок-опера Геннадія Татарченко та Юрія Рибчинського «Біла ворона» - справжній театральний хіт, який по праву заслужив окремої сторінки в історії українського театру», - пише для газети «День» Людмила Олтаржевська.

Актуальність постановки важко переоцінити. Боротьба за свободу, відданість своєму королю, безкомпромісність, внутрішня чистота й самовідданість ... на тлі проблеми вибору, зради та особистої драми.

Фото: Анатолій Федорців, Оксана Лазепко

Коли: 10 березня, вівторок

Де: Національна оперета (г. Киев, ул. Велика Васильківська, 53/3, ст. Метро «Олімпійська»)

Тривалість: 19: 00-21: 10

Тел. для бронювання: (063) 674-43-34, (050) 719-73-90

Онлайн квитки ТУТ: http://operetta.com.ua/event/prem-yera-bila-vorona/

Еще по теме

Еще новости в разделе "Детали"