Детали «Уся відповідальність за незаконні рубки в Карпатах лежить на міністрі аграрної політики Тарасі Кутовому», - Геннадій Москаль

2016-11-06 12:08

 

Геннадій Москаль вимагає від міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового надати громадськості деталі щодо незаконних рубок лісу в Карпатах.

– Якщо пан міністр повідомляє, що на Закарпатті за даними супутникового моніторингу виявлені 530 незаконних рубок на площі 774 гектари, то перше питання – коли саме були здійснені ці рубки? – запитує голова Закарпатської ОДА.

За словами Геннадія Москаля він особисто заборонив експортувати кругляк, ще до введення мораторію, щоб зберегти ліс, а за це область закидають судовими позовами.

– На Закарпатті рубати ліс і вивозити за кордон було заборонено моїм розпорядженням ще до офіційного мораторію на експорт кругляка, який почав діяти з 1 листопада 2015 року. Наша область залишається єдиною в Україні, яка не вивозить за кордон навіть дозволену для експорту паливну деревину. Більш того, ми не пропускаємо за кордон вагони з так званими дровами і з інших областей, чим зменшуємо нещадну вирубку «паливної деревини» в решті регіонів України. І за це Держагентство лісових ресурсів України засипало нас судовими позовами, - обурився голова Закарпатської ОДА.

– Цікаво все-таки дізнатися, яка картина з незаконними рубками в інших областях України, які ешелонами вивозять свій ліс за кордон, і зробити на підставі отриманих даних порівняльний аналіз. А найголовніше те, що вся відповідальність за ситуацію з незаконними рубками на Закарпатті лежить персонально на міністрі АПК Тарасові Кутовому, тому що Держагентство лісових ресурсів, яке контролює держлісгоспи, напряму підпорядковується пану Кутовому – підкреслив Геннадій Москаль.

До речі, в Кабміні досі немає визначеності, що робити з мораторієм на вивезення кругляка за кордон.

Якщо дійсно Кутовий причетний до незаконних рубок лісу в Карпатах, то це можна вважати черговою корупційною схемою скандального аграрного міністра. Їх, за повідомленнями ЗМІ, у нього чимало.

Зокрема, нещодавно міністра АПК Кутового звинуватили ще в одній корупційній схемі цього разу вже з українським зерном. Суть схеми полягала в тому, що пшениця з України йшла на експорт з підробленими довідками якості, виробленими Держспоживслужбою. “Одеська лабораторія, беручи пшеницю на аналіз, робить висновок, що пшениця заражена. Після цього судно із завантаженим зерном вже ніхто не може випустити з України, і воно стоїть в порту. День простою коштує 6 тисяч доларів. Далі бізнесмену пропонується зробити аналіз в київській лабораторії, або стояти в порту невизначений строк. Ціна такої довідки – 60 центів з кожної тони. З них Кутовому йде 25 центів. З експортованих обсягів пшениці в кишенях Кутового осіло – 5,92 млн. дол” – пише видання.

Ще одна не менш прибуткова«годівниця» Кутового - «Укрспирт», довкола якого точаться скандали вже не перший місяць. Керуючи спиртовою галуззю в «ручному» режимі, Кутовий зберігає особистий контроль за мільярдними схемами виробництва і продажу «тіньового спирту». Саме тому Кутовий з моменту свого призначення в квітні 2016 року, не поспішає проводити прозорий конкурс на вакантну посаду директора ДП «Укрспирт».

Таке «управління» галуззю міністром без профільної освіти може призвести до повного колапсу аграрного сектору. І початок цьому вже покладений. Працівники галузі протестують, заводи закривають, губернатори обурюються перекладанням відповідальності за розкрадання лісів, профспілки вимагають від прем’єр-міністра Гройсмана втрутитись та запобігти катастрофі. Можливо, єдиним шляхом збереження аграрного сектору є відставка скандального міністра.

 

Еще по теме

Еще новости в разделе "Детали"