Детали фото У Києві презентували монети, марки та перший том енциклопедії «Національна опера України»

2017-11-08 15:45

7 листопада 2017 року у Національній опері України відбулася презентацію монет, поштових марок та першого тому енциклопедії «Національна опера України» (А-К), випущених до 150-річчя Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г. Шевченка. Участь у заході взяли Генеральний директор Національного академічного театру опери та балету України ім. Т.Г.Шевченка Петро Чуприна, представники Національного банку України, Міністерства культури України та ПАТ «Укрпошта».

До ювілею театру Національний банк України випустив дві пам’ятні монети зі срібла номіналом 20 гривень та нейзильберу номіналом 5 гривень. На обох монетах на аверсі розміщені: вгорі - малий Державний Герб України, під яким напис Україна, в центрі на дзеркальному фоні - будівля театру; внизу напис – номінал монети. Рік карбування монети 2017 - на гурті. На реверсі монет зображена стилізована композиція: глядацька зала (елемент обробки на монеті 20 грн - локальна позолота, вміст золота - не менше ніж 0,003 г), над якою - алегорична композиція: геральдичні грифони тримають в лапах ліру як символ музичного мистецтва і напис: Національний академічний театр (вгорі півколом), опери і балету України їм. Т. Г. Шевченко (під грифонами), 150 років (внизу). Монети випущені тиражем: 5 гр – 40 тис. штук, 20 гр – 2 тис. штук.

Автором ескізів до цих монети виступила київська художниця Наталія Фандікова, а роботу із втілення її творчого задуму виконали скульптори Монетного двору: Анатолій та Володимир Дем’яненко.

Як наголосила заступник начальника відділу нумізматичної продукції та маркетингу Департаменту грошового обігу НБУ Вікторія Сузанська, Національний банк України з повагою ставиться до історії та культури українського народу та часто присвячує свою нумізматичну продукцію духовним скарбам нашої нації – таким як Національний академічний театр опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка.

«Слава про оперне та балетне мистецтво України давно сягнула за межі країни. Національна опера України активно та успішно інтегрується у світовий музичний процес, про що свідчать гастролі в багатьох країнах світу, участь у найпрестижніших музичних фестивалях, – зауважила вона. – Щоб віддати данину шани колективу, який представляє нашу країну на міжнародній оперній та балетній сцені, Національний банк ввів у обіг дві пам’ятні монети (срібну та з нейзильберу) «150 років Національному академічному театру опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка» та сподівається, ці монети знайдуть шлях до сердець всіх поціновувачі українського оперного та балетного мистецтва».

Також відбулося спецпогашення поштових марок та конвертів, випущених до ювілею театру ПАТ «Укрпошта». На марці зображено нотний стан і пюпітр, на конверті - будівля Національної опери. Дизайн Наталії Божої. Тираж конвертів - 577 419. Випуск маркованих конвертів та марок - є доброю традицією провідних театрів. Так, Ла-Скала, Сіднейська опера, Royal Opera має свої марки. 150-річчя Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г. Шевченка стало гарною нагодою мати свою марку.

Перший том енциклопедії «Національна опера України» (А-К) презентував Генеральний директор театру Петро Чуприна, який зазначив: «Випуск енциклопедії, яка присвячена всім, хто формував, хто мав відношенні до нашого театру, починаючи з його заснування, це виключно важлива подія для усієї країни. В енциклопедії, тираж якої буде надруковано впродовж місяця, розміщена інформація про корифеїв, і про всіх, хто працює зараз, а це – понад чотирьох тисяч статей. Таких енциклопедій у світі буквально декілька - навіть найвідоміші театри таких видань не мають. Проведена грандіозна наукова та дослідницька робота, до якої біло залучено багато музикознавців. І випуск цього виданні – це гідне завершення напруженої роботи, присвяченої саме ювілею нашого театру».

Еще по теме

Еще новости в разделе "Детали"