Детали Голова ДФС Роман Насіров підставив Генпрокурора Юрія Луценка на 996 мільйонів гривень, - експерт

2016-11-04 16:45

 

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров ймовірно надав Генеральному прокурору України Юрію Луценку неправдиву інформацію про суму податкового зобов’язання мережі АЗС «БРСМ-Нафта». В результаті дезінформації, пан Луценко повідомив на своїй Facebook-сторінці, що ДФС проводить обшуки в групі компаній «БРСМ-Нафта» згідно рішення суду про ухилення від сплати близько 1 млрдгрн податків. Хоча, у реєстрі судових рішень у відкритому доступі є рішення Октябрського районного суду міста Полтави, згідно якого одним із підприємств групи компаній «ймовірно» не сплачено акцизного податку в розмірі 3.2 мільйонів гривень. Схоже на те що, голова ДФС ввів Генпрокурора в оману, зависивши розмір несплаченого податку на 996,8 мільйонів гривень.

Крім того, окремою уваги заслуговує той факт, що кримінальна справа по відношенню до однієї із компаній «БРСМ-Нафта» була порушена виключно на підставі аналітичної довідки, якою було встановлено лише ймовірність ухилення від сплати податків.

Тобто, наразі, складається ситуація, коли представники вищого ешелону влади не маючи жодних доказів при відсутності податкового боргу навіть у 1 гривню, вже визнали компанії БРСМ-Нафта винуватими у вчиненні злочину - в ухиленні від сплати, та як наслідок, сформували суспільну думку, за якою компанія БРСМ-Нафта в очах суспільства вже є «злочинцем». Про це повідомляє політичний експерт Петро Охотін.

Слідчий суддя Октябрського районного суду міста Полтави Кулешова Л.В. винесла ухвалу http://reyestr.court.gov.ua/Review/56378385 про тимчасовий доступ до речей і документів, згідно якої «ймовірно не сплачено акцизного податку в розмірі 3,2 мільйони гривень.

«Ми бачимо яскравий факт, який може свідчити про персональну зацікавленість голови ДФС Романа Насірова у рейдерському тиску на підприємства групи компаній «БРСМ-Нафта». Схоже на те, що з метою виправдання незаконних обшуків та арештів майна мережі АЗС «БРСМ-Нафта» пан Насіров ввів в оману Генерального прокурора України Юрія Луценка, надавши йому інформацію, що компанія не сплатила податків у розмірі 1 мільярд, хоча насправді «БРСМ-Нафта» затрималася зі сплатою акцизного податку у розмірі 3,2 мільйони гривень», - зазначив експерт.

«Ідея голови ДФС Насірова ймовірно полягає у тому, щоб паралізувати роботу компанії, накласти арешт на її майно, передати майно на сотні мільйонів гривень «збереження» Міненерго, а в подальшому віддати це майно одній із приватних компаній. За такою логікою, дії Насірова нагадують виконання задуму рейдерської групи. Переконаний, що тезу про передачу приватної власності компанії «БРСМ-Нафта» до Міненерго вклав до вуст Генерального прокурора саме Роман Насіров. Це вже викликало серйозне занепокоєння іноземних інвесторів, адже вони отримали чіткий сигнал від прокуратури та фіскальної служби, що будь-яка приватна власність в Україні може бути націоналізована, тобто, в українських реаліях – вилучена в інтересах рейдерів. Це не можна розцінювати інакше, як удар по європейських перспективах України напередодні запровадження безвізового режиму», - наголосив Охотін.

«На місці Романа Насірова варто вибачитися перед введеним ним в оману Генеральним прокурором, перед засобами масової інформації, перед читачами і телеглядачами та перед усією громадськістю. Адже ситуація може трактуватися як бажання заволодіти майном однієї із провідних мереж АЗС «БРСМ-Нафта» Роман Насіров вдався до прямої брехні», - додав експерт.

Нагадаємо, що вчора представники відразу декількох юридичних компаній звернулися до глави Державної фіскальної служби Романа Насірова з вимогою зупинити незаконні перевірки мережі АЗС «БРСМ-Нафта». Юристи переконані, що перевірки є незаконними, проводяться в інтересах рейдерів і засновані на замовних судових рішеннях. Крім цього вони шкодять інвестиційному клімату в Україні і несуть загрозу для всього бізнесу в країні.

Еще новости в разделе "Детали"