ВОЙНА В Украине фото Гройсман официально получает 6 тыс. грн, но платит почти миллион за учебу дочери в элитном колледже Лондона

2016-04-08 10:15

Нещодавно стало відомо, що Христина – середня дитина голови Верховної Ради Володимира Гройсмана поїхала на навчання за кордон. За даними ЗМІ, вона стала студенткою приватної школи-пансіону CATS College в Лондоні (Великобританія), де рік навчання коштує близько мільйона гривень, а кімната в гуртожитку обходиться ще в 800 тис. грн.

Дівчина вибрала спеціалізацію "Мистецтво і дизайн" з вивченням кількох іноземних мов (англійська, французька). Христина вже встигла потоваришувати з одногрупниками з різних країн світу і з’їздити з ними на освітню екскурсію до Берліну, де вивчала європейське мистецтво.

ЗМІ звернулися до адміністрації коледжу, щоб з’ясувати, чи є у них така студентка з України. Однак, Вікторія Цух, регіональний менеджер по учнях з Росії та Східної Європи відмовилася підтверджувати інформацію: "Це конфіденційні дані. Рекомендую уточнювати їх безпосередньо у пана Гройсмана".

Хто платить за навчання?

Цікаво, як держчиновник може дозволити собі таке дороге навчання, якщо його зарплата 6 тис. грн? За даними інформагентства "Українські новини", саме стільки отримав Гройсман в січні.

Щоб дізнатися на які кошти навчається Христина Гройсман, "Страна" звернулися до Дмитра Столярчук, прес-секретарю її батька: "Мені важко коментувати, тому що не знаю вартість навчання. Всі дані про доходи Володимира Гройсмана задекларовані і опубліковані". У 2015 році він вказав сукупний дохід сім’ї близько 3 млн. грн. в більшій мірі від здачі в оренду нерухомості та підприємницької діяльності дружини.

На момент публікації статті відповіді безпосередньо від спікера Верховної Ради ЗМІ не отримали.

У CAST College навчаються діти багатих батьків з 50 країн світу. У вартість навчання і проживання (а це близько 1,8 млн. грн на рік) входить: все необхідне для навчання, окрема одномісна кімната зі зручностями на поверсі і триразове харчування в місцевому кафетерії. Навчальні корпуси та кампус знаходяться в самому центрі Лондона, поруч з відомими університетами країни. В коледж приймають з 14 років. За 3-6 семестрів (два календарні роки) школяр підтягує знання англійської мови і вивчає 5 загальноосвітніх предметів. Як свідчать рекламні брошури, будь-який випускник цієї приватної школи-пансіону може стати студентом кращих вузів Великобританії, таких як "Кембридж" і "Оксфорд".

Еще по теме

Еще новости в разделе "ВОЙНА В Украине"