Украина Програмі «Людина року» виповниться двадцять років

2015-04-20 12:17

Два десятиліття тому, на п’ятий рік незалежності України, розпочалася реалізація унікального на ту пору і досить амбітного проекту під назвою «ЛЮДИНА РОКУ».

Йому судилося посісти чільне місце в житті українського суспільства. І не тільки, а навіть не стільки тому, що подібних проектів у той час практично не існувало. Народження програми «ЛЮДИНА РОКУ» передумовлено вимогою часу і нагальною потребою суспільства. Було розуміння, що за будь яких обставин саме людина є носієм і реалізатором ідей патріотизму, єдності, творення. А визнання її досягнень і внеску в становлення і розвиток держави – вищий прояв зрілості і демократичного прояву суспільства. Тож саме ця фундаментальна ідея, закладена в основу розвитку програми «ЛЮДИНА РОКУ», знайшла відгук у багатьох співгромадян, а відтак набула чимало партнерів, соратників і симпатиків з різних суспільних кіл. Що врешті-решт і визначило успішний розвиток програми в подальшому.

Вже через рік програма «ЛЮДИНА РОКУ» набуває статуту загальнонаціональної, а її девіз «Нехай осяє священний вогонь Прометея нездоланне прагнення людини досягти високої мети» - ніколи не втратить своєї актуальності. Доки в серцях людей полуменіє Прометеїв вогонь ми будемо будувати і творити, відстоювати свої національні інтереси і національну гідність. На цьому, важливому для нашого суспільства підґрунті, і базується всі двадцять років загальнонаціональна програма «ЛЮДИНА РОКУ».

Вже перша урочиста церемонія нагородження лауреатів і володарів титулу «ЛЮДИНА РОКУ» підтвердила суспільну затребуваність програми. На всіх етапах підготовки до перших урочистостей програма знаходилась у центрі уваги громадськості, засобів масової інформації, ділових і державних кіл. А напутнє слово тодішнього Президента України Леоніда Кучми додало всім причетним до організації церемонії великої наснаги і неабиякої впевненості.

Та, перша церемонія нагородження переможців загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ-96» стала своєрідним камертоном для всіх наступних, які проходили у перший весняний місяць і, за рідкісним виключенням, у головному мистецькому храмі країни – Національному палаці мистецтв «Україна». Атмосфера, що зазвичай панує в залі, настільки насичена енергією доброзичливості, шляхетності і гідності, що кожна з церемоній залишає по собі помітний слід.

І імена тих, хто зійшов на Олімп суспільного визнання, вкарбовані не лише в анналах програми «ЛЮДИНА РОКУ», а й в новітній історії нашої держави.

Двадцять років з Україною… Це об’єктивне визначення місця і ролі загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ» у суспільному житті нашої країни. Адже кожен рік життя, з його радощами і тривогами, змінами і перетвореннями, щастям і біллю, як найоб’єктивніше віддзеркалюється в тотожних етапах розвитку програми. І в її чи не найвищому призначенні – зведення на п’єдестал загальнонаціонального визнання кращих з кращих співвітчизників, справи і діяння яких відчутно сприяють нашим устремлінням до єдності, демократичності, цивілізованості.

З гідністю виконуючи свою патріотичну місію, програма постійно вдосконалюється і набуває більш глибинного різновекторного змісту.

Позитивно сприйняте суспільством рішення Вищої Академічної Ради про заснування міжнародних премій в галузі громадсько-політичної діяльності, дипломатії, культури та мистецтва. Ця престижна нагорода уособлює в собі і щире визнання, і велику вдячність українців тим діячам міжнародного масштабу, які вносять особистий відчутний вклад нашої незалежної держави і сприяють зміцненню її позитивного іміджу серед світової спільноти. В числі володарів міжнародних премій програми «ЛЮДИНА РОКУ» - Президенти Польщі, Грузії, Литви, очільники впливових міжнародних інституцій, знані дипломати, відомі діячі культури, мистецтва, спорту. Зазвичай, вони особисто приймають нагороду під час урочистої церемонії, і цей момент дуже хвилюючий, емоційний і зворушливий. Тим самим українці одностайно віддають данину вдячності і визнання надійним друзям України. Так було і нинішнього року, коли учасники урочистої церемонії бурхливими оплесками стоячи вітали Президента Литви Далю Грібаускайте, а також володаря спеціальної премії «За високий стиль життя», легендарного актора та співака Вахтанга Кікабідзе.

Взагалі, дев’ятнадцята урочиста церемонія нагородження переможців загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ-2014» явилася потужним меседжем суспільству про те, що ідеї єднання, патріотизму і гуманізму, які протягом двох десятиліть сповідує «ЛЮДИНА РОКУ», це і є та рушійна сила, з якою ми вистоїмо і переможемо. Адже Україна – це ми. І нам разом будувати незалежну демократичну, сильну європейську державу.

Швидко плине час… Два десятиліття розвитку програми «ЛЮДИНА РОКУ» увібрали безліч подій, акумулювали потужну енергію тих, хто захищає і відстоює нашу цілісність і гідність, вписали сотні імен кращих з кращих наших співгромадян. Це, безумовне надбання програми і воно гідно слугує суспільству. Ювілейний рік для загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ»  буде, звичайно ж, особливим. Адже він – знакова віха, і вона свідчить про громадянську зрілість та суспільну значимість програми, яка невпинно і гідно здійснює свою головну місію – єднання!

Еще новости в разделе "Украина"