Детали Посол Ізраїлю Еліав Бєлоцерковські зустрівся з українськими журналістами

2016-01-21 10:11

У вівторок, 19 січня в рамках прес-клубу «Дипломати без краваток», що проводиться в агентстві Укрінформ, відбулася зустріч посла Ізраїлю Еліав Бєлоцерковські з журналістами. Засідання відбулося у форматі неформального спілкування. Посол відповів на багато запитань, що стосуються двосторонніх відносин між Україною та Ізраїлем, а також висвітлив позицію Ізраїлю щодо ряду проблемних ситуацій.
Про ЗВТ з Україною.
Бєлоцерковські відзначив, що недавній державний візит Порошенка до Ізраїлю зрушив з місця питання про підписання угоди про зону вільної торгівлі між країнами. «Ми сподіваємося, що до кінця року зможемо підписати угоду про ЗВТ між Ізраїлем та Україною», - повідомив він. Товарообіг між країнами за 2015 рік, за словами посла, був на рівні 800 млн. доларів США. Але це менше, ніж було у минулому році. Спад товарообігу головним чином пояснюється девальвацією української валюти.
Про українсько-російський конфлікт.
Незважаючи на прихильність до України, Ізраїль не підтримав санкції проти Росії. «Ми як країна, що потерпає від санкцій з боку арабських країн, вважаємо, що санкції – це не те, що може допомогти у вирішенні конфлікту. Це принципова позиція Ізраїлю», - зауважив посол.
Тут треба зазначити, що стримана позиція Ізраїлю щодо конфлікту між Україною та Росією викликана побоюваннями, що в іншому випадку російські дії у Сирії можуть викликати загострення ситуації на сирійсько-ізраїльскому кордоні.
Про репатріацію з України в Ізраїль.
Посол зазначив, що за 2015 рік відбулася найбільша за останні роки репатріація з України. В першу чергу, це були люди з Луганської та Донецької областей, які дуже постраждали за час бойових дій, й вирішили емігрувати в Ізраїль.
Про санкції щодо ізраїльських кампаній, котрі займаються торгівлею в Криму.
Бєлоцерковські відзначив, що позиція Ізраїлю щодо Криму дуже чітка – торгівля на території Криму заборонена українським законодавством. Та оскільки ці компанії не підпорядковуються ізраїльській державі, то контролювати їх на 100% дуже складно. Ці компанії беруть на себе ризик та відповідальність за подібні дії.
Про антисемітизм в Україні.
Посол вважає, що в Україні антисемітизм не є проблемою. Так, він є, але його прояви в Україні трапляються значно рідше, ніж в країнах Західної Європи. До того ж, за його словами, такі настрої мають хуліганський, а не системний характер. Також дипломат відзначив, що на державному рівні докладаються зусилля, щоб антисемітські прояви в Україні припинилися.
Про туризм.
В найближчому майбутньому, за словами посла, планується розгляд питання щодо відкритого неба для України. А 9 лютого буде рівно 5 років, як відмінено візовий режим між нашими країнами, тож відкрите небо – це наступний крок. «В України та Ізраїлю зараз приблизно рівномірні взаємні притоки туристів», - зауважила аташе ізраїльського посольства Лариса Самойлович. Також вона розповіла, що в минулому році мали місце випадки відмов у пропуску українських туристів на територію Ізраїлю. Та Самойлович запевнила, що всі такі випадки розглядаються, і якщо у людини при собі є всі необхідні документи, то ніяких проблем з її проходом на територію Ізраїлю бути не повинно.
Бєлоцерковські також додав, що ізраїльський уряд робить все можливе для розвитку туристичних стосунків між Ізраїлем та Україною. «Зустрічі між нашими та вашими громадянами є дуже позитивними. Тому ми стараємось направляти журналістів з Ізраїлю в Україну. Потім вони напишуть про різноманітні визначні її місця. Ми також намагаємось у співробітництві з українською владою покращити інфраструктуру в місцях, куди приїжджають єврейські паломники», - зауважив він.

Еще по теме

Еще новости в разделе "Детали"