Децентралізація – потрібна, «особливий статус» – зайвий Игорь Шевырев

2016-12-04 14:04 32101

 

Дві треті українців виступають категорично проти «особливого статусу» для Донбасу. Про це свідчать дані соцопитування, проведеного Центром Разумкова у листопаді.

Зазначимо, це стійкі настрої, котрі простежуються тривалий період, за весь час збройного конфлікту на Донбасі.

Український народ – мудрий та розсудливий. Та може розрізнити ті ініціативи, котрі дійсно мають користь для країни, від шкідливих «ініціатив», котрі взагалі зайві та становлять загрозу нацбезпеці.

Україні потрібна децентралізація, без жодних «особливих статусів», а Донбас – це тимчасово окуповані російськими військами українські території.

Підкреслимо, за час збройного конфлікту чисельність російських військ на окупованому Донбасі значно збільшилась. Це вже давно не «зелені чоловічки», а російські кадрові військові. Ситуація напряму контролюється Москвою.

Потрібно на міжнародному рівні добиватись офіційного визнання факту російської окупації територій Донбасу. (Прим: звісно, мова про ОРДЛО).

Ось найголовніше завдання, а не примарні «особливі статуси».

На цей момент факт російської окупації офіційно визнано тільки стосовно Криму. Хоча й через тривале запізнення.
16 листопада, згідно з резолюцією «Права людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі», прийнятої на засіданні третього підкомітету Генасамблеї ООН, офіційно визнано факт російської окупації території Криму.

Крим – офіційно окупованим визнано. У той час, як Донбасу, де також знаходяться російські війська та триває запеклий збройний конфлікт, корумповані політики намагаються нав’язати то «особливий статус», то «фейкові вибори» чи «окупендум».

Кому вигідний «особливий статус»?

По-перше, Путіну, котрий ввів війська в Україну, окупував Донбас, продовжує збройну агресію, а через «особливий статус» намагається «спихнути» окуповані території до України. У той час як згідно з міжнародним правом, відповідальність за окуповані території повинна нести держава-окупант.

По-друге, Порошенку, котрий через «особливий статус» намагається створити ілюзію «контролю» над окупованими територіями.

«Особливий статус» - нікчемний, потрібно називати речі своїми іменами.

На Донбасі триває війна, українські території окуповані, потрібно нарешті це офіційно визнати на міжнародно-правовому рівні.

Еще блоги