Китай пропонує «двухколійний мир» на Корейському півострові Игорь Шевырев

2017-06-28 08:16 183938

«Корейський конфлікт» є одним з основних у порядку денному переговорів між МША та Китаєм, конкретний тест на спроможність врегулювати протиріччя та суперечки, що існують між обома країнами

Трамп недавно заявив про намір врегулювати «корейський конфлікт» як можна скоріше. На цьому тижні відбудеться офіційний візит до Вашингтону нового президента Південної Кореї Мун Чже Іна, обраного у минулому місяці. Таким чином, ми побачимо погоджену позицію США та Сеулу щодо «корейського конфлікту». 

США в своїй політиці акцентує на політиці санаційного тиску, щоб таким чином сприяти виконанню міжнародно-правових резолюцій РБ ООН. Китай також закликає сторони дотримуватись резолюцій Радбезу, але наголос зроблено на стимулюванні до переговорів.   

Нагадаємо офіційну позицію Китаю, котру сформулював голова МЗС КНР Ван І, за результатами цьогорічних парламентських «березневих сесій». 

По-перше, Китай пропонує для врегулювання кризи на Корейському півострові припинити запуски ракет КНДР. В обмін на припинення й спільних військових навчань США та Південної Кореї. Щоб таким чином, за словами Ван І, усі зацікавлені у корейському врегулюванні сторони знову сіли на стіл переговорів. 

По-друге, на засадах «двухколійного паралельного процесу» сумістити процес з одного боку, денуклеаризації, а з іншого боку – створити «механізм миру» на Корейському півострові. 

По-третє, одночасно врегулювати також проблеми, у котрих зацікавлені різні сторони. Щоб таким чином, у кінцевому випадку, знайти оптимальний шлях для забезпечення довгострокової стабільності на півострові. 

«Висунута Китаєм пропозиція спрямована у корінь проблеми на півострові, а також цілком відповідає резолюціям №2270 та №2321 Радбезу ООН. Для вирішення «ядерного питання» на півострові неможливо використовувати тільки одну руку, потрібно просувати справу обома руками. Санкції – це тільки дотримання резолюції, але стимулювання переговорів – це також виконання резолюції», - підкреслює міністр Ван І.  

«Китай неухильно дотримується мети денуклеаризації Корейського півострову, наполягає на захисті стабільності та вирішенні конфлікту мирним шляхом та доклав усіх зусиль для сприяння контактам США та КНДР та просування шестисторонніх переговорів, а в перспективі продовжить докладати зусиль для виведення процесу врегулювання «ядерного питання» на шлях переговорів», - розкриває найближчі плани голова МЗС КНР.  

«Ядерна зброя, знаходячись у розпорядженні країни, не гарантує безпеку, військові дії не є правильним шляхом, все ще є можливість для поновлення переговорів, а також надія на досягнення миру», - підкреслив міністр Ван І. 

Еще блоги