Украина На сцене Национальной оперы выступит Ольга Микитенко

2015-10-19 11:37

Цього сезону Національна опера України підготувала для своїх прихильників багато приємних сюрпризів. Так, до участі в репертуарних постановках запрошені вітчизняні оперні співаки, котрі працюють за межами батьківщини і здобули світове визнання. Серед них заслужена артистка України славнозвісна Ольга Микитенко, котра є лауреатом найпрестижнішої оперної нагороди світу - Гран-прі конкурсу ім. Марії Каллас. Крім того, Ольга - запрошена солістка Metropolitan Opera (США), Gran Teatre del Liceu (Іспанія), Royal Opera House (Швеція), Teatro dell’Opera di Roma та Teatro di San Carlo (Італія) тощо. 24 жовтня 2015 р. примадонну можна буде почути у партії Віолетти в опері Дж.Верді «Травіата», а 29 жовтня вона виконає партію Лю в опері Дж.Пуччіні «Турандот».

Саме з виконання головної партії у «Травіаті» почалася творча кар’єра Ольги Микитенко. Тоді їй, молодій стажерці знаменитого театру, випала нагода терміново замінити виконавицю головної партії. Тож 5 квітня 1995 р. відбувся дебют Ольги Микитенко на сцені Національної опери. Трохи згодом вона вже співала партії Джільди в «Ріголетто», Мімі в «Богемі», Марфи в «Царській нареченій», Мікаели в «Кармен», Тетяни в «Євгенії Онєгіні». Наразі саме роль Віолетти залишається для співачки однією з найулюбленіших. У 1997 р. Ольга Микитенко взяла участь у конкурсі ім. Б.Христовав в Софії (Болгарія), де отримала четверту премію. А ще за рік поїхала на найпрестижніший конкурс вокалістів світу у Барселону (Іспанія), де їй присудили другу премію (першу того року не присуджували). Але найголовнішою нагородою була спеціальна премія за унікальність тембру (Voceextraordinari), що присуджується потенційним зіркам і дає право на дворічне стажування в Академії ліричних голосів італійського міста Озимо. Однак Ольга не скористалася цим шансом і не отримала премію в розмірі $10 тис., оскільки хотіла закінчити навчання в Києві. На хвилі радощів від захоплення журі та овацій іспанської публіки артистка почала готуватися до престижного конкурсу ім. Марії Каллас в Афінах (Греція). Інша програма, інші умови, три іноземні мови (артистка виконує твори мовою оригіналу) - і лише місяць на підготовку. А обрала Ольга Микитенко саме цей конкурс тому, що, на відміну від багатьох інших міжнародних співочих змагань, там потрібно було виконувати твори різних епох. Ольга співала французькі арії, старовинну музику Генделя, Гайдна, Моцарта, російські та німецькі романси. Оскільки це конкурс професіоналів високого гатунку, то для участі в ньому треба було заручитися рекомендаціями директорів театрів, мати лауреатське звання, досвід роботи на сцені, адже перемога давала світове визнання. У різні роки членами журі були Іліана Котрубас, Луїджі Альвар, Артур Ейзен, Ірина Архипова. Конкурс ім. М. Каллас не надто щедрий на премії. У його статуті сказано, що Гран-прі присуджується видатній співачці (сопрано), що претендує на статус оперної Діви. Голос вокалістки повинен бути максимально наближеним до голосу Марії Каллас. Неймовірно, але Ольга Микитенко дістала Гран-прі цього конкурсу, що зумовило події, пов'язані з її подальшою кар'єрою.

Наступні декілька років Ольга Микитенко виступала винятково на фестивалях, в тому числі на «Гала-лірика», почесним Президентом якого є Пласідо Домінго. В Іспанію українську співачку запросили як лауреата конкурсу ім. Франциско Віньяса. І знову тріумфальне виконання арії Віолетти! Фестиваль транслювали в прямому ефірі радіо й телебачення. Інтерес публіки був настільки великим, що до організаторів звернулися багато провідних телеканалів за дозволом транслювати заключний концерт практично в усіх європейських країнах. І вони такий дозвіл отримали. Це був тріумф української співачки! Потім Ольга виступила в містах Сантьяго-де-Компостелло і Луго з двома сольними концертами. Перше відділення - російська та українська музика: романси Петра Чайковського, Сергія Рахманінова, Михайла Жербіна. У друге відділення було включено шість італійських арій з опер «Сомнамбула» і «Норма» В. Белліні, «Лючія ді Ламмермур» Г.Доніцетті, «Севільський цирульник», «Ернані» і «Травіата» Дж. Верді. Програма виявилася складною, але одразу після концертів вже і місцеві критики стали порівнювати виконавицю з легендарною Марією Каллас, а в Інтернеті з'явилася рецензія, яка називалась «Марія Каллас відроджується» і де йшлося про те, що нарешті після смерті великої співачки в світі знову з'явилося драматичне колоратурне сопрано, яким володіє Ольга Микитенко.

І от нарешті, через багато років, на сцені Національної опери українські глядачі також зможуть почути неймовірно прекрасний голос своєї співвітчизниці зі світовою славою в операх "Травіата" і "Турандот".

Про Ольгу Микитенко довідково:

- 1995 р.- 2003 р. - солістка Національної опери України, виконавиця провідних оперних партій: Віолетта («Травіата» Дж.Верді), Мімі («Богема» Дж.Пуччіні), Джильда («Ріголетто» Дж.Верді), Марфа («Царська наречена» М.Римського-Корсакова), Лючія («Лючія ді Ламмермур» Г.Доніцетті).

- Із 2001 р. – запрошена зірка у відомих театрах Європи для виконання провідних оперних партій, серед яких Іоланта в Theater an der Wien, Віолетта - в Мюнхені, Брюсселі, Ризі та Ліссабоні, Лючія - в Маріїнському театрі Санкт-Петербурга, Мюзетта в постановці Франко Дзеффіреллі в Римі, Мімі в зальцбурзькому Grosses Festspielhaus і Norwegian Royal Opera, Джільда в Opera of Walonie (Ліеж, Бельгія) і Hamburg Staatsoper, Люі Віолетта в Welsh National Opera,, Лю і Мімі в Berlin Staatsoper.

- 2007 р. - виконавиця ролі Тетяни («Євгеній Онєгін») в Ліонській опері в постановці всесвітньо відомого режисера Петера Штайнапід керівництвом одного з найталановитіших молодих диригентів сучасності К. Петренка. (Постановка мала величезний успіх, тож 2010-го Ольга знову бере в ній участь.); дебют в Metropolitan Opera в Нью-Йорку в ролі Лауретти («Джанні Скіккі» Дж. Пуччіні).

- Із 2008 р. і до сьогодні - провідна солістка AaltoTheater в м. Ессен (Німеччина).

- Учасниця і лауреат багатьох відомих оперних фестивалів: Hong Kong Opera Festival (Гонконг), Savonlinna Opera Festival (Фінляндія), Peralada Festival (Іспанія) та ін.

Еще по теме

Еще новости в разделе "Украина"