ВОЙНА В Украине Економічне бронювання від мобілізації буде приносити до бюджету 200 млрд гривень на рік

2024-04-08 10:27

Про це заявив голова парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха під час конгресу «Реформа системи публічних фінансів – шлях до відновлення України».

«Зараз діяльність комітету фокусується на забезпеченні потреб фінансування бюджету через різні інструменти. Першим є пряме фіскальне забезпечення оборонних видатків. І тут ми покладаємося не на масове збільшення податків, а на створення нових механізмів, на пошук нових інструментів, нових шляхів. І в тому числі ми не відкидаємо питання економічного бронювання, яке, за нашими розрахунками, може приносити від 200 млрд грн на рік», – заявив Дмитро Наталуха FinClub

За словами голови Advanter Group Андрія Длігача, який представив результати опитування представників бізнесу, дві третини опитаних підтримали економічне бронювання працівників із зарплатами від 30 тис. грн. «Більшість вважають, що економічне бронювання є раціональним правильним кроком, який дозволить детенізувати зарплати і збільшить надходження до бюджету», – сказав він.

Решта 35% назвали це неприпустимим, бо це означитиме, що «війна – для бідних».

«Наше моделювання показало, що пороговим значенням подальшої мобілізації чоловіків з бізнесу є показник в 15%. Якщо більш ніж 15% чоловіків буде мобілізовано ще додатково з тих, які зараз підлягають призову, починається катастрофічне падіння оборотів бізнесу», – заявив Андрій Длігач.

Мобілізація 25% працівників може призвести до втрати більше половини обороту українського бізнесу.

Джерело: FinClub

Еще по теме

Еще новости в разделе "ВОЙНА В Украине"