Украина У Шокіна визнали, що не затримали бійців "Беркута" щоб не спричинити бунту

2015-11-12 12:14

Головний військовий прокурор України, заступник генпрокурора Анатолій Матіос повідомив подробиці невдалої спецоперації по затриманню 20 беркутівців.

Він підтвердив, що влітку 2014 року саме він очолював управляння, яке займалось процесуальним керівництвом розслідування справи по Майдану.

За його словами, на початку серпня минулого року групою працівників СБУ була підготовлена "феноменальна операція" по затриманню 20-ти на той момент діючих працівників "Беркута".

"За досить дивних обставин, перед проведенням операції по їх затриманню - а це мала бути масштабна операція, саме не в Києві, щоб не спричинити бунту і спонтанного протистояння і стрільби саме в столиці. Всі ці беркутівці в один день покинули межі України", - зазначив Матіос.

Він також вважає, що беркутівці або отримали команду, або були попереджені.

Про цю операцію знало небагато людей - оперативна група СБУ, технічні підрозділи - зовнішнє спостереження і частково підрозділ "Альфа", процесуальні керівники, перший відділ управління і перші керівники ГПУ - Ярема та Аваков, повідомив Матіос, якого допитували щодо цього розслідування слідчі.

Хто саме до цього може бути причетним, головний військовий прокурор не сказав.

Еще по теме

Еще новости в разделе "Украина"