ВОЙНА В Украине Совет Европы обнародовал откровенное письмо сестры Павла Гриба лидерам ЕС

2017-12-15 14:15

Сестра незаконно удерживаемого в РФ украинца Павла Гриба Ольга написала письмо в Совет Европы. Текст открытого письма на своем сайте разместило Постоянное представительство Украины при Совете Европы.

"Более 110 дней мой брат находится в незаконном заключении в СИЗО №5 города Краснодар в Российской Федерации. Он является самым молодым украинским заключенным Кремля, среди которых можно упомянуть также Олега Сенцова, Александра Кольченко, Романа Сущенко и многих других. ... Единственное, в чем он провинился, - открыто осуждал аннексию Крыма и начатую Россией войну на востоке Украины в социальных сетях", - пишет Ольга.

Она указывает, что в отношении к ее брату, каждый день грубо нарушаются основополагающие права, защищены Конвенцией по правам человека. В частности, Павлу не дают принимать лекарства, которые жизненно необходимы для его здоровья, запрещают общаться на родном языке и видеться с семьей.

Также Ольга обращается с вопросами к гражданам ЕС, хотят ли они жить в мире, где российские спецслужбы охотятся на подростков и применяют по ним практики сталинского террора, действительно ли они готовы променять ценности на экономические интересы.

Также сестра Павла Гриба добавляет, что "Европейская конвенция по правам человека закрепляет, что каждый имеет право на свободу и личную неприкосновенность и не может быть подвергнут произвольному аресту". И напоминает, что "выполнять эти и другие юридически обязательные договорные нормы страны-члены Совета Европы согласились еще после окончания Второй мировой войны, которая едва не уничтожила европейскую цивилизацию".

Напомним, 25 августа 19-летнего Гриба, поехавшего в Гомель (Беларусь) на встречу со знакомой, задержали российские спецслужбы. Власти РФ подозревают Павла Гриба в подготовке теракта в школе Сочи.

ПОЛНЫЙ ТЕКСТПИСЬМА ОЛЬГИ ГРИБ: 

Європейська конвенція з прав людини закріплює, що кожен має право на свободу та особисту недоторканність і не може зазнавати безпідставного арешту.

Виконувати ці та інші юридично обов’язкові договірні норми країни-учасниці Ради Європи погодилися ще після закінчення Другої світової війни, яка ледь не знищила європейську цивілізацію.

Жахи Другої світової відійшли в небуття, так само як і свідки тих далеких подій. Сьогодні громадяни багатьох країн Ради Європи не знають, що таке війна, хай навіть і офіційно не оголошена. Не знають, що таке фізичне знищення через національну приналежність чи особисті переконання.

На жаль, кожного дня про це дізнаються громадяни України, до яких належить мій 19-річний брат. Його звуть Павло Гриб. Він – студент першого курсу філософського факультету Києво-Могилянської академії. Тільки минулого року він закінчив один із престижних ліцеїв столиці.

Павло – інвалід дитинства, життя якого підтримує постійне вживання ліків. Кілька місяців тому, у День незалежності України, його викрала російська спецслужба під час приватного візиту до білоруського міста Гомель.

Пізніше ми дізналися, що просто посеред міста невідомі в цивільному заштовхали його в машину та вивезли до лісу, де відбувся перший "допит".

Після цього Павла доставили до міста Ярцево Смоленської області Росії, де він просидів кілька днів у темному приміщенні без вікон. І вже там йому оформили так званий "законний" арешт.

Понад 110 днів мій брат перебуває в незаконному ув'язненні в СІЗО №5 міста Краснодар у Російській Федерації.

Він є наймолодшим українським в'язнем Кремля, серед яких можна згадати також Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Романа Сущенка та багатьох інших.

Кожного дня його основоположні права, захищені Конвенцією, брутально порушуються. Павлу не дають приймати ліки, які життєво необхідні для його здоров'я, забороняють спілкуватися рідною мовою та бачитися з сім'єю.

Єдине, у чому він завинив, – що відкрито засуджував анексію Криму і розпочату Росією війну на сході України в соціальних мережах.

Невже ми хочемо жити у світі, де російські спецслужби полюють на підлітків і застосовують щодо них практики сталінського терору?

Невже ми закриємо очі на те, що представників цілого народу переслідують через етнічну приналежність, як це відбувається в окупованому Криму з кримськими татарами?

Невже ми погодимося, щоб авторитарні режими використовували людей як заручників у геополітичних іграх?

Невже ми і справді готові проміняти цінності на економічні інтереси?

Я не можу передати вам увесь біль, мій і моїх батьків, у зв'язку з тим, що мій ще такий юний брат мусить щоденно, щохвилини спокутувати на собі те, що народився і виріс в Україні, яка чотири року тому всупереч волі Росії взяла курс на побудову демократії та прав людини.

Ми розуміємо, що кожної миті його хронічна хвороба – портальна гіпертензія – може ускладнитися внутрішньою кровотечею, і ніхто в російському СІЗО не зможе надати йому медичну допомогу.

З часу окупації Криму Росія не виконала жодної вимоги Ради Європи, серед яких і вимога звільнити політичних в’язнів.

Більше того, Росія відкрито проігнорувала приписи Європейського суду з прав людини у справі мого брата та не допустила до нього офіційну делегацію українських лікарів, які намагалися потрапити до Павла в жовтні. Навіть моїй матері відмовили в побаченні зі своїм сином.

Я звертаюся до керівництва Ради Європи, до країн-учасниць та членів ПАРЄ з проханням виступити на захист принципів верховенства права, прав людини та демократії.

Я переконана, що право голосу в ПАРЄ російській делегації може бути повернене тільки тоді, коли вона виконає ВСІ вимоги Ради Європи з моменту окупації Криму і, зокрема, звільнить мого брата, так само як і десятки інших політичних в'язнів Кремля.

Я вважаю неприпустимою торгівлю людською долею тих, хто своїм життям захищає східні кордони європейської цивілізації.

Ольга Гриб, сестра незаконно ув'язненого в РФ українця Павла Гриба.

Еще по теме

Еще новости в разделе "ВОЙНА В Украине"