Фото-видео видео 3 грудня у Києві прем`єра картини "ЛЕГІОН. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919"

2015-12-01 13:36

Довгоочікувана прем’єра від режисера Тараса ХИМИЧА фільм «ЛЕГІОН. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919». Це вперше в історії українського документально-ігрового кіно новий погляд на УГА (Українську Галицьку Армію). Не пропустіть цю подію, адже краще один раз побачити ніж сто разів почути.

Яскраво, динамічно, відверто, достовірні факти та інший погляд на події. Це історія, яку ми маємо знати, розповіді, що перевернуть нашу уяву, слова, які вразять та вчинки, що не залишать байдужими. Фільм цікавий тим, що у ньому немає звичної для глядача переваги для когось. Події розповідаються від імені усіх сторін, а це певний баланс, який допоможе поглянути на 1918-1919 рр. з іншого, інколи навіть несподіваного боку.

«Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919» від режисера Тараса Химича є продовженням циклу пізнавальних фільмів з історії України першої половини минулого століття. Автором сценарію виступив молодий український історик Олександр Пагіря. Сюжетна лінія створена на основі спогадів очевидців. Глядач вперше побачить максимально точне відтворення образу українського Січового Стрільця за допомогою титанічних зусиль творців фільму, які провівши велику дослідницьку роботу, зробили неможливе – відтворили по крихтах достовірні іторичні події.

Події у фільмі розгортаються в період 1918-1919 років, коли Австро-Угорська імперія доживала свої останні дні. Поляки, українці, чехи, угорці та південні слов’яни готувалися до проголошення незалежності своїх держав. Для українців вирішальним стає 1 листопада 1918 року, саме у цей день розпочинається повстання українських військових з лав добровольчого Легіону Січових Стрільців. Результатом стало проголошення створення самостійної держави на етнічних українських землях. Глядач побачить, яким чином розгорталися події на Галичині: стосунки з відродженою Польщею; загроза з боку більшовиків, які насували з Сходу; намагання Європи створити «санітарний кордон». А на фоні цього історії людей, які в той чи інших спосіб стали свідками важливих подій, були їх рушійною силою або ж навпаки мовчазними спостерігачами.

Над фільмом працювала команда Львівської студії "Invert pictures", їх робота тривала понад рік. Особливістю стрічки є те, що це перший в Україні документальний фільм знятий з використанням найсучасніших технологій у форматі 4K. У зйомках, окрім основного складу творців стрічки, було задіяно сотні людей, а саме: актори Національного театру ім. М. Заньковецької, Директор Палацу Потоцьких Оксана Козинкевич, студенти акторського курсу театру Леся Курбаса, ветерани АТО, реконструкторські клуби. З постановкої боїв та відтворенням сцен баталій допоміг ветеран АТО Володимир Правосудов, а також військово-історичний клуб «Повстанець» (м. Київ). Ініціатором створення фільму є громадська організація Українська Галицька Асамблея, у рамках проекту documentary.org.ua

Еще по теме

Еще новости в разделе "Фото-видео"