Як відрізнити дільничого радянської системи від сучасного антикоррупціонера Сергій Ніжинський

2017-12-04 08:47 50078

Ситуація навколо Першого заступника ДМС України Пімахової Д.В. нездорова, адже примушувати людину взяти хабар, тиснути, будучи працівником органів, не честно, то це не професійно як для топ-рівня антикорупційних слідчих.

ЗУ "Про засади запобігання та протидії корупції" не передбачає хабар як єдиний вид корупції!! Рівень топ-антикорупційних структур - розслідувати, аналізувати, стратегічно мислити, включати ерудицію. Це ті знання, які відрізняють дільничого радянської системи від реформаторських кадрів.

Нагадаю, що до основних форм «високорівневої» корупції слід відосяться: корупційний лобізм;корупційний протекціонізм і фаворитизм; таємні внески на політичні цілі, внески на вибори з наступними «дивідендами» у вигляді високих державних посад; перехід державних посадових осіб на керівні посади комерційних структур, які вони, перебуваючи при владі, підтримували за державний рахунок;поєднання державної служби з комерційною діяльністю;роздавання податкових пільг; надання монополії щодо певного виду комерційної діяльності; перешкода в отриманні спеціальних дозволів, ліцензій на зайняття певнимими видами діяльності (так званий «державний рекет», або торгівлядискреційною владою); призначення на відповідальні державні посади тощо. Найбільш уразливими сферами «високорівневої» корупції є: бюджетна сфера (у тому числі міжнародна валютна допомога); приватизація державного майна;паливно-енергетичний сектор;контроль над тіньовою економікою та нелегальним бізнесом;розподіл державної власності, землі та природних багатств України; митна сфера.

Звичайно, що розслідування цих корупційних злочинів потребує аналітичних, розумових, ерудованих здібностей, але в цьому і сенс реформи - мати спеціалістів із подібними вміннями, а не в лоб сунути хабар.

Засмучує, що немає взаємодії та взаєморозуміння правоохоронних органів між собою.

На жаль, громадянське суспільство зараз не розуміє різниці між міліцією, НАБУ,СБУ, ГПУ і т.д. Тому потрібно налагодити комунікацію між собою в структурах, а потім це пояснювати суспільству.

 

 

Експерт Міжнародної асоціації прокурорів

Член Виконавчого комітету "Української асоціації прокурорів"

к.ю.н. Ніжинський С.С.

Еще блоги