Новий очільник Луганщини розриваэ шаблони Дмитро Снєгирьов

2015-08-02 09:25 22113

Річниця звільнення Сєверодонецька. Напередодні, Порошенко обіцяє представити нового голову військово-цивільної адміністрації Луганської області. Інтрига зберігається до певного моменту. І ось, під гучні оплески присутніх в залі Порошенко ставить підпис під указом про призначення волонтера Прем’єр-міністра Георгія Туки. Одразу ж з'являється заздалегідь заготовлене посвідчення – з печатками та фото. Поведінка Президента зрозуміла, але є запитання до уряду.

 1 жовтня 2014 року А. Яценюк підписав Постанову Кабміну №546, в якій регулюється низка питань, пов’язаних з підготовкою і внесенням подань щодо осіб, призначення на посаду та звільнення з посади яких здійснюється Президентом чи погоджується з урядом. Згідно з постановою, голова місцевої держадміністрації призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України. Пропозиції Кабінетові Міністрів України щодо кандидатур для призначення на посаду та звільнення з посади голів обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій вносить Прем’єр-міністр України.

Документи призначення на посаду яких здійснюється Президентом України готуються у двох примірниках – один для Кабінету міністрів, інший – для Адміністрації Президента. Крім того, подальша доля подання, згідно з Постановою Кабміну, фактично, може бути блокована на рівні Секретаріату Кабміну. Так, серед іншого, «у разі потреби за дорученням Прем’єр-міністра України або Міністра Кабінету Міністрів України структурний підрозділ з питань кадрового забезпечення та структурний підрозділ з питань регіональної політики та адміністративної реформи Секретаріату Кабінету Міністрів України організовують проведення співбесіди з претендентами на посади голів місцевих держадміністрацій, заступників голів обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій»

Виникає питання: Коли структурний підрозділ Секретаріату Кабінету Міністрів України встиг організувати проведення співбесіди з претендентом, а Кабінет Міністрів підготував подання для призначення і чия це була пропозиція - Прем’єр-міністра України,згідно Постанови Кабміну чи Президента?

 -Я зробив вибір, і мій вибір, інколи кажуть, дуже ризикований, а інколи кажуть, що так в системі, можливо, неправильно робити, – так СВІЙ вибір пояснює Петро Порошенко.

Я не можу сказати про нового голову Луганської адміністрації пана Георгія Туку нічого поганого. У нього, як у очільника адміністрації є два шляхи – або прогнутися під систему, або зламати її під себе. Його призначення розірвало шаблон про те, що губернатором мусить бути або людина політичної команди, або така, що відповідає критеріям, на зразок досвіду адміністративного керування.

Що ж до завдань, які поставлені перед новим керівником Луганщини Президентом, то тут більше питань до самого Президента.. Перше завдання, яке окреслив Порошенко перед новопризначеним очільником області, є боротьба з корупцією та контрабандою через лінію розмежування у Луганській області. «Першим завданням є разом з СБУ, з іншими відомствами почати свою діяльність з викорінення корупції при видачі перепусток (на лінії розмежування сторін). Ви знаєте, як це робити», – сказав Президент... Яким чином Тука буде це робити – незрозуміло. Можливо, Президент не читав «Закон про оперативно-розшукову діяльність», або «Закон про міліцію» чи «Закон про СБУ», що покладає таке завдання на губернатора? Хоча, зі слів Президента Тука знає, як це робити.

 Президент заявив, що очікує відчутних результатів у бо ротьбі з контрабандою.

 Друге питання – це боротьба з так званою контрабандою. «Треба припинити потік нелегальних поставок товарів на окуповані території, особливо підакцизних, торгівля якими знищує український бюджет і збагачує проросійських бандитів», — сказав Петро Порошенко. Та схема, яка запропонована Адміністрацією Президента, про створення логістичних центрів на т.зв. нейтральній, чи нульовій території, - це фактично узаконення самої контрабанди, а не боротьба з нею. Контрабанда – це незаконний перетин товару через кордон між суб'єктами міжнародного права, в нашому випадку ми мусимо казати про незаконне перевезення товару між контрольованою і неконтрольованою територіями України. За проходження товару платяться великі хабарі. А тепер ті люди, що були змушені платити хабарі, змушені будуть скуплятися в т.зв. логістичних центрах і вже на законних підставах перевозити той товар на територію т.зв. ЛНР, де вони будуть його продавати з відповідною націнкою. А, як зауважив «генпрокурор ЛНР», ця націнка становить 150-200%, тобто ні про який соціальний захист пенсіонерів чи інших верств населення, які там потерпають від т.зв. «економічної блокади», мова не йде.

 Показово,що Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому законопроект Петра Порошенка «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції». За таке рішення проголосували 250 нардепів.

Тепер з незаконним переміщення товару в зоні АТО будуть боротися…за допомогою штрафів. Штраф за порушення порядку складе від десяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією таких товарів. У разі повторного порушення протягом одного року – від ста до двохсот мінімумів.

 Далі, пан Тука заявляє, що користується підтримкою Президента України, але весь юридичній супровід його діяльності будуть проводити люди відповідно з АП. В своїй першій промові губернатор Тука фактично визнав той факт, що він не є самостійним гравцем на політичній арені Луганської області. Команди у пана Туки немає, разом з ним фактично заходить команда з АП. В спадщину від Москаля і Єфремова йому лишилася стара управлінська команда. Якщо він протягом місяця не поміняє ту команду, можна буде сказати, що Москаля поміняли на Туку, і не більше того, ні про яку докорінну зміну системи влади в області говорити не можна.

 Що ж до планки, яку за словами Президента, підняв пан Москаль, то це трохи не співпадає з реаліями. Уряд України виділив на відновлення Донбасу 600 млн. грн., ще EUR500 млн. дали міжнародні організації. ''Зокрема, німецьким банком KfW Україні представлено близько EUR 300 млн., а Європейським інвестиційним банком - EUR200 млн. саме на ці цілі", - повідомив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

Якщо Луганщина досі не висунула плану соціально-економічного розвитку, хоча міжнародні інституції готові надати нам кредит в розмірі 500 млн. євро, то про яку планку йде мова? Тому ще одним завданням пана Туки буде саме розробка цього плану соціально-економічного відновлення нашого регіону.

Еще блоги