Інформація про примусовий обмін українських паспортів на паспорти РФ на території ЛНР – фейк Дмитро Снєгирьов

2015-08-27 10:06 22673

За інформацією сайту informator.lg.ua "на підконтрольній "ЛНР" території Луганської області представники Федеральної міграційної служби РФ почали видавати російські паспорти. За інформацією джерела, документи видаються без прописки в обмін на український паспорт. «Відмовки, що український документ втрачено не проходять. Обмін є обов'язковою вимогою"

Ця інформація не відповідає дійсності, більше того, раніше вона вже була спростована аналітичним відділом ГІ "Права Справа".

Російська сторона чітко заявила, що ніяких поступок у цьому питанні не буде, бо навіть ті громадяни України, які зараз перебувають на території Росії, будуть отримувати громадянство за всіма нормами, тобто як іноземці.

Член Ради з прав людини та розвитку громадянського суспільства Євген Бобров повідомив , що російська влада не має наміру вводити в Донбасі російські паспорти.

Днями, на цю тему відбулося розширене засідання за участю представників Міністерства юстиції РФ, уряду та адміністрації Президента. Чиновники вирішили, що мешканці тимчасово окупованих територій Донбасу можуть перебувати на території Росії по українським, навіть простроченим документам, і єдина вимога - щоб у них були вклеєні фотографії. При цьому, російські паспорти, мешканцям цих територій будуть видаватися за стандартною для іноземців процедурою і за наявності на це вагомих підстав.

Бобров також додав, що жителі самопроголошених республік, які втратили паспорти, повинні звернутися в місцеві українські органи, де після підтвердження їх особи їм видадуть тимчасові документи.

Таким чином, всі заяви лідерів місцевих бойовиків,які поширюються українськими ЗМІ, про можливу видачу жителям квазі республік російських паспортів є фейковими.

На даний момент навіть видача паспортів ЛНР не має масового характеру. Очільник т.зв. ЛНР Плотницький заявив, що потреби в друку внутрішніх паспортів наразі немає, бо вони не визнаються жодною державою.

Вся інформація про видачу паспортів ЛНР має суто пропагандистський характер і поширюється для того, щоб показати, що квазі утворення ЛНР є самостійною державою (оскільки паспорт – це державний документ, що засвідчує особу і громадянство власника ).

Що стосується російських паспортів, то хотів би підкреслити: російська сторона чітко дала зрозуміти, що це питання навіть не розглядається.

В українських ЗМІ ця інформація розповсюджується силами,які зацікавлені у нагнітанні ситуації всередині країни

Еще блоги